Nové publikácie vodných skautov

Slovenskí vodní skauti dosiahli publikačný míľnik! Predstavujeme vám dve nové knižky, ktoré je možné zakúpiť si v Scoutshope. Nie sú určené iba členom vodnoskautských oddielov, ale všetkým skautom a skautkám – najmä nováčikom, alebo tým, ktorí už nejakú dobu radcujú a obľubujú vodný živel.

Modrý nováčik

Podľa názvu je zrejmé, že sa jedná o sprievodcu nováčikovským obdobím určeným najmä začiatočníkom vo vodnoskautskej posádke (družine). Ide o prepracovanú verziu klasického Nováčika, ktorý je v Slovenskom skautingu dobre známy. Modrý nováčik sa nesie v námorníckom duchu. Okrem oboznámenia sa so základmi skautingu, zákonom a sľubom, príručka obsahuje aj špecifické znalosti z oblasti vodáckej praxe, vodnoskautskej histórie, rovnošatového predpisu a mnoho ďalšieho. Modrý nováčik nie je napísaný výlučne iba pre vodných skautov. Je vhodný pre každú družinu alebo oddiel, kde existuje záujem o rozvoj vodného programu. Môže tiež prilákať jednotlivcov, ktorí majú chuť svoje nováčikovské obdobie ladiť vo vodnoskautskom štýle.

Kormidelnícky kurz

Napriek vodnoskautskému názvu sa netreba nechať pomýliť. Táto príručka je určená pre každého skauta alebo skautku, ktorí sa pripravujú na radcovskú alebo kormidelnícku skúšku. Je ako stvorená pre účastníkov klasických radcovských kurzov aj vodnoskautských kormidelníckych kurzov. Taktiež je vhodným materiálom pre individuálnu prípravu na príslušne skúšky pre záujemcov, ktorí neabsolvovali kurz. Táto príručka obsahuje vypracované všetky témy štandardného radcovského kurzu a je tak plne využiteľná v praxi každého radcu. Jej súčasťou sú aj špecifické vodnoskautské témy, čím zase spĺňa nároky na fungovanie kormidelníkov posádok. Autori knižku písali s nádejou, že sa nestane iba vzdelávacím materiálom ku skúške, ale aj trvalým zdrojom užitočných informácií do skautskej praxe radcu a kormidelníka.

V prípade záujmu je možné zakúpiť si publikácie na www.scoutshop.sk.

Návrat hore