Príspevok na vzdelávanie v roku 2024 od HKVS prostredníctvom grantu Eric Frank Trust

Hlavný kapitánat vodných skautov (HKVS), s podporou grantu Eric Frank Trust, ponúka vynikajúcu príležitosť pre členov skautskej komunity s vášňou pre vodáctvo v roku 2024. Predtým, ako sa pustíme do predstavenia konkrétnych vzdelávacích možností, chceli by sme zistiť váš záujem o získanie finančného príspevku na účasť na školeniach, ktoré by rozšírili vaše vodácke zručnosti a pedagogické schopnosti. Táto podpora je navrhnutá tak, aby podporila vašu odbornú prípravu v roku 2024 a zároveň zaviazala účastníkov k odovzdávaniu nadobudnutých vedomostí na rôznych vodnoskautských kurzoch po dobu minimálne dvoch rokov.

V roku 2024 máme pre vás dve vzdelávacie možnosti:

Kurz vodcu malého plavidla (VMP)
Špecializované školenie, zamerané na získanie a zdokonalenie zručností potrebných pre vedenie malých plavidiel. Ak sa nazbiera dostatočný počet záujemcov zo skautských radov, zvážime požiadavku na organizáciu špecifického kurzu pre našu komunitu. Okrem podpory od HKVS možno dosiahnuť aj zvýhodnenú cenu kurzu pre účastníkov.

Kurz Inštruktora vodnej turistiky (IVT)
Organizovaný Klubom Slovenských turistov (KST), tento kurz sa bude konať na Salze v Rakúsku. Predstavuje ideálnu príležitosť pre tých, ktorí chcú prehĺbiť svoje poznatky v oblasti vodnej turistiky a získat schopnosti potrebné na vedenie a inštruktáž.

Ako prejaviť záujem
Záujemcov o účasť na jednom z týchto kurzov v roku 2024 a možnosť získať finančný príspevok od HKVS prosíme, aby vyplnili tento formulár. Vaše odpovede nám pomôžu lepšie pochopiť vzdelávacie potreby a preferencie našej komunity.

Účasť na týchto školeniach ponúka nielen osobný rozvoj a získanie nových zručností, ale aj príležitosť stať sa aktívnou súčasťou výučbového procesu a prispieť k rozvoju vodáckych schopností v skautskej komunite. Váš záujem a angažovanosť sú kľúčové pre budovanie silnej, vzdelanej a kompetentnej vodáckej skautskej komunity v roku 2024. Tešíme sa na vaše odpovede a na spoločnú prácu na týchto vzdelávacích iniciatívach.