Na vlnách vetra – Kurz plachtenia na Oravskej priehrade

Je leto, vonku je vyše dvadsať stupňov, slnko svieti a po obl犀利士 ohe sa naháňajú oblaky. Ty sa prechádzaš po cestičke obkolesujúcej priehradu, keď ti padne pohľad na jej hladinu. Tvoje oči si všimnú, že niektoré časti sú pokojné ako zrkadlo a iné sú sčerené drobnými vlnkami. Vietor ti prehrabne vlasmi a ty sa zamyslíš aké je to všetko fascinujúce.

Či už máte sny o plachtení alebo ešte nie, teraz sa ponúka perfektná príležitosť to vyskúšať. Pozývame vás na nezabudnuteľný kurz plachtenia, kde sa budete môcť naučiť základy tohto fascinujúceho športu. Pridajte sa k nám 21. – 23. júna 2024 na Oravskej priehrade a zažite víkend plný dobrodružstva a učenia.

Vzdelanie a Prax: Kľúč k bezpečnému plachteniu

Ako účastníci nebudete iba pasívni diváci na tejto prírodnej divočine; budete sa aktívne zúčastňovať teoretického vzdelávania o plachtení, meteorológii a navigácii. Objavíte tajomstvá vetra a jeho vplyv na plachetnicu, porozumiete predpovediam počasia, aj základným princípom navigácie.

Avšak, čaro plachtenia sa neprejavuje len v učebniciach. Praktický výcvik ponúka skúsenosti, ktoré zovšednia vedomosti. Od nastrojenia lode cez precízne manévre na vode, dôležitosť komunikácie, tímovej práce a zodpovedného správania sa na vodných plochách, ponoríte sa s nami do sveta plachtenia a objavíte radosť a výzvy, ktoré ponúka.

Ako každý dobrodruh vie, zážitok nekončí, keď sa priblížia k brehu. Naučíte sa nielen ako bezpečne navigovať po vode, ale aj ako sa bezpečne vrátiť späť do prístavu a ako svoje plavidlo odstrojiť a uložiť.

Pobyt v prírode a Stravovanie

Tento pôsobivý zážitok budete prežívať priamo v náručí prírody. Ubytovanie bude vo vlastných stanoch, čo vás ponorí sa ešte hlbšie do atmosféry Oravskej priehrady. Okrem toho sa nemusíte obávať hladu, pretože strava bude starostlivo zabezpečená na celý víkend. Od sobotňajších raňajok cez pochúťkový obed a večernú hostinu, až po nedeľné raňajky a skvelý obed. Takže nechajte starosti na nás a pripravte sa na nezabudnuteľné zážitky pri plachtení a oddych v prírode!

Poďme spoločne do toho

Ak sme vás upútali a ste nažhavení sa do toho s nami pustiť, zaregistrovať sa môžete cez formulár. V cene 20 eur sú zahrnuté všetky potrebné materiály, požičanie lode, záchranný materiál, priestory pre výučbu a spanie v prírode.

Zoberte si so sebou skautskú šatku, oblečenie a obuv vhodné na vodu, opalovací krém, slnečné okuliare, pokrývku hlavy, karimatka, spacák, ešus, lyžicu, fľaša na vodu a poplatok 20 eur .

Tento kurz je vynikajúcou príležitosťou pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť nové zručnosti, zlepšiť svoje plavecké schopnosti a stráviť čas s priateľmi v prírode. Nechajte sa inšpirovať krásou Oravskej priehrady a objavte radosti plachtenia.

Tešíme sa na vašu účasť a spoločné dobrodružstvá na vodách! Dobrý vietor do plachiet, HKVS

Návrat hore