Odomykanie vôd 2024 – Trenčín

Všetkych, ktorých pádla prahnú po vode, čo majú neposedné lode, alebo sa len neviedia dočkať ďalších zážitkov zo splavovania riek pozývame na každoročnú udalosť odomykania vôd, tentokrát v krásnom Trenčíne, domove 93. prístavu Tortuga Trenčín. Pridajte sa k nám 19. – 21. apríla na akciu, ktorá spája dobrodružstvo, prírodu a skautské bratsko-sesterské priateľstvo.

V piatok večer organizátori privítajú účastníkov z celého Slovenska na škole v Trenčíne, kde budú ubytovaní za symbolické 2€ na noc. Prvá noc bude plná očakávania a nadšenia z toho, čo vás čaká počas víkendu.

Sobotný deň prinesie najväčšiu časť dobrodružstva – odomykanie vôd a prvý splav sezóny. S nadšením sa presuniete do mesta Ilava, kde prebehne slávnostné odomykanie vôd, a splavíte sa po rieke Váh do Trenčína. Sprevádzať vás bude krásna scenéria, aktivity na vode a veríme že dobré počasie.

Nedeľou sa tento úžasný víkend končí. Ráno sa vydáte do ulíc Trenčína, kde vás čaká krátka mestská hra. Táto aktivita vás prevedie mestom, zatiaľ čo budete riešiť a plniť súťažné úlohy spoločne so starými a novými priateľmi. Víkend sa oficiálne uzavrie na obed kedy si zakričíte Ahoj!, so stiskom ľavice si navzájom poprajete dobrý vietor do plachiet a poberiete sa domov, znovu o niekoľko skúseností a zážitkov bohatší.

Tohtoročné odomykanie vôd v Trenčíne sľubuje byť nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých účastníkov. Okrem samotného splavovania a spoznávania nových miest a ľudí vám toto podujatie ponúka príležitosť na posilnenie vašich väzieb s prírodou a s vašimi skautskými bratmi a sestrami z celého Slovenska. Poďte s nami na vodu a vytvorte spomienky, ktoré vám zostanú navždy v srdci.

Návrat hore